Të gjitha kategoritë
ENEN
Bikarbonat natriumi

Bikarbonat natriumi

Specifikim

Emri i produktit:bikarbonat natriumi

Sinonimet:hidrogjen karbonat natriumi, sodë buke, saleratus, NaHCO3

Formula molekulare:NaHCO3

Peshë molekulare:84.01

Standardi i notës:Klasa e ushqimit / nota e teknologjisë

Pastërtia:99.5% min

Tema & Dukje:pluhur të bardhë

Kodi HS (PRKinë):28363000

CAS:144-55-8

EINECS:2056-33-8

Nota e klasës:i padisponueshem

UN JO:i padisponueshem

Paketimi:25kg / qese

Dorëzimi:10-20days

Pagesa:TT

MOQ:20MT

Aftësia furnizimit:3000 MT / muaj


Bikarbonati i natriumit është një produkt kimik shumë i zakonshëm dhe i rëndësishëm. Është pa erë dhe shumë lehtë për t'u dekompozuar në dioksid karboni, ujë dhe karbonat natriumi kur nxehet. Tretshmëria e këtij artikulli mund të jetë e ulët në ujë dhe procesi nuk ndikohet shumë nga temperatura. Ky produkt përdoret gjerësisht si agjent akumulues, material mjekësor, aditivë ushqimi/ushqimi, agjent kundër ngecjes, deodorues, agjent pastrimi si për industrinë ashtu edhe për jetën e përditshme, tonazhin, ngordhjen, shtypjen, shkumëzimin, agjent për shuarjen e zjarrit etj në ushqim, ushqim , dhe zona industriale në përputhje me rrethanat.

44
33
Aplikacion:
ParametërSpecifikimRezultatet aktuale
Përmbajtja e NaHCO3≥ 99.0 - 100.5 %99.71%
Humbje në të thatë≤ 0.20%0.12%
Vlera e PH≤ 8.68.25
Përmbajtja e As (mg/kg)≤ 1.0
Përmbajtja e metaleve të rënda (Llogaritni si Pb) (mg/kg)≤5.0<5.0
Përmbajtja e kripës së amonitPërmes testitI kualifikuar
QartësiPërmes testitI kualifikuar
Përmbajtja e klorurit≤ 0.40%0.15%
bardhësi≥ 8593
Tema & DukjeWhite PowderWhite Powder


Kontaktoni

Kategoritë e nxehta