Të gjitha kategoritë
ENEN
Hidroksid litiumi

Hidroksid litiumi

Specifikim

Pamja: Pluhur i bardhë kristali

Emri i produktit: Hidroksid litiumi monohidrat
Formula molekulare:LiOH
Peshë molekulare:23.95
Pastërtia:57% min
Tema & Dukje:Pluhur kristal i bardhë
Nota e klasës:8
UN JO:2680
Paketimi:Qese 25 kg / çantë 500 kg / çantë 1000 kg

Aplikacion:

Hidroksidi i litiumit mund të përdoret për prodhimin e kripës së litiumit dhe yndyrës së litiumit, elektrolitit alkaline të baterisë, lëngut thithës të frigoriferit me bromur litium, sapunit të litiumit (sapunit të litiumit), kripës së litiumit, zhvilluesit, etj. Përdoret si lëndë e parë për përgatitjen e komponimeve të litiumit. Mund të përdoret gjithashtu në metalurgji, naftë, qelq, qeramikë dhe industri të tjera.

Na Kontaktoni