Të gjitha kategoritë
ENEN
Acid borik

Acid borik

Specifikim

Boraksi industrial është një lloj pluhuri kristalor i bardhë, pa erë, saten, pak me shkëlqim margaritar, kristalizimi skuamoz me pjerrësi të trefishtë. E tretshme në ujë, etanol, glicerinë dhe eter, tretësira ujore është acid, tretshmëria në ujë rritet me temperaturën dhe avullohet me avujt e ujit.

Emri i produktit:Acid borik
Formula molekulare:H3BO3
Peshë molekulare:61.83
Pastërtia:99.9%
Tema & Dukje:Pluhur të bardhë kristalor
Paketimi:25kg / qese

Aplikacion:

Më të përdorura në fibra qelqi dhe qelqi, mund të përmirësojnë rezistencën ndaj nxehtësisë dhe transparencën, të rrisin forcën mekanike.
Përdoret në industrinë e smaltit dhe qeramikës, mund të rrisë shkëlqimin dhe qëndrueshmërinë e smaltit dhe produkteve qeramike.
Përveç kësaj, përdoret gjerësisht në mjekësi, metalurgji, saldim metalik, lëkurë, ngjyra, ruajtës druri dhe fusha të tjera.

Kontaktoni

Kategoritë e nxehta