Të gjitha kategoritë
ENEN
Pleh Borate

Pleh Borate

Specifikim

Përmbajtja e lartë, pastërtia e B është mbi 10%, 12%, 15%
Qëndrueshmëria, shpërndahet ngadalë, ruajnë efikasitetin e plehrave për një kohë të gjatë të tokës
Lehtë për t'u absorbuar,
Mund të jetë material i plehrave BB dhe plehrave të përbëra

Artikull

Specifikim

B:

10%, 12%, 15%

B2O3:

48% min

Sitë 1-4 mm:

95% min

Fortësi

25 njuton min

formë:

rrjedhje e lirë e grimcuar


Emri i produktit:Bor i grimcuar, boraks grimcuar
Formula molekulare:Na2B4O7.5 (H2O)
Peshë molekulare:291.29174
Standardi i notës:pleh
Pastërtia:B 10% 12% 15%
Tema & Dukje:Granular i bardhë
Paketimi:Qese 25KG / pp, 20T / 20'FCL pa paletë

Aplikacion:

Përdhunimi i farave vajore, pambuku, kikiriku, susami, duhani, soja, misri, çaji, luledielli, pemë frutore, shalqi, perime, lule, oriz, grurë etj.

Kontaktoni

Kategoritë e nxehta