сите категории
ENEN
Сода бикарбона

Сода бикарбона

спецификација

Име на производ:натриум бикарбонат

Синоними:натриум хидроген карбонат, сода бикарбона, салератус, NaHCO3

Молекуларна формула:NaHCO3

Молекуларна Тежина:84.01

Стандард за одделение:Оценка за храна/технолошка оценка

Чистота:99.5% мин

изглед:бел прав

HS код (НР Кина):28363000

CAS:144-55-8

EINECS:2056-33-8

Одделение за класа:не се достапни

ООН НЕ:не се достапни

Пакување:25kg / торба

Испорака:10-20days

Начин на плаќање:TT

MOQ:20MT

Набавка Способност:3000 МТ/месец


Натриум бикарбонат е многу чест и важен хемиски производ. Тој е без мирис и многу лесно се разградува на јаглерод диоксид, вода и натриум карбонат кога се загрева. Растворливоста на оваа ставка може да биде ниска во вода, а температурата не влијае многу на процесот. Овој производ е широко користен како средство за зголемување, медицински материјал, адитиви за храна / добиточна храна, средство против стареење, дезодоранси, средство за чистење и за индустријата и за секојдневниот живот, тонажа, умирање, печатење, пенење, средство за гаснење пожар итн во храната, добиточната храна , и индустриски области соодветно.

44
33
Апликација:
ПараметарспецификацијаВистински резултати
Содржина на NaHCO3≥ 99.0 - 100.5 %99.71%
Загуба на суво0.20%0.12%
PH вредност≤ 8.68.25
Содржина на As (mg/kg)≤ 1.0
Содржина на тешки метали (пресметајте како Pb) (mg/kg)≤5.0<5.0
Содржина на амониумова солПреку тестКвалификуван
ЈасностПреку тестКвалификуван
Содржина на хлорид0.40%0.15%
Белина≥ 8593
Изгледбел правбел прав


Контактирајте нѐ

Жешки категории